Půjčky-úvěry-přehledně.czVše co potřebujete vědět, než si půjčíte peníze

I důchodci si mohou půjčit díky půjčkám pro důchodce

I důchodci si mohou půjčit díky půjčkám pro důchodce

Jste v invalidním nebo starobním důchodu a nemáte našetřenou žádnou rezervu? Pozor – můžete se dostat do nepříznivé finanční situace a řešit to půjčkou. Banky a nebankovní společnosti půjčují i důchodcům, ale měli byste pečlivě zvážit, zda dokážete půjčku splácet. Jinak se vaše finanční problémy ještě prohloubí.

Kdo dosáhne na půjčku pro důchodce?

Banky a nebankovní společnosti obvykle půjčí žadatelům do určitého věku, nejčastěji do 65 let. Zatímco u banky se jedná o klasické spotřebitelské úvěry se splatností několika let, nebankovní společnosti vám nabízejí rychlé půjčky se splatností jednoho měsíce. Pro banky jste ale méně bonitním klientem s nižší úvěruschopností. Z toho důvodu získáte mnohem nižší půjčku než pracující lidé a zaplatíte více na úrocích. V některých případech vyžaduje banka ručitele.

Jak si stojí nebankovní společnosti?

Nebankovní společnosti se snaží pokrýt co nejširší trh s půjčkami a jsou ochotny půjčit i seniorům nad 65 let. Vždy se ale jedná o půjčky s velmi nevýhodnými podmínkami. Při nesplácení se dostáváte do hlubších finančních problémů a zaplatíte další peníze za upomínky a sankce. Od toho nejste daleko k exekuci. Nebankovní společnosti většinou nabízejí pouze krátkodobé půjčky, kdy musíte vypůjčenou částku vrátit z příštího důchodu. A to je dost rizikové.

Kdy si půjčit a kdy raději ne?

Pokud opravdu nemáte peníze nazbyt, vezměte si úvěr na co nejdelší dobu a s co nejnižšími splátkami. Půjčte si pouze na potřebné věci, jako je nákup automobilu, elektrospotřebiče nebo nutné opravy nemovitosti. Naopak si nepůjčujte kvůli svým dětem či vnoučatům a nezadlužujte se kvůli spotřebnímu zboží na předváděcích akcích. Stejně tak si nezřizujte půjčku na nákup vánočních dárků.

Porovnejte parametry půjčky

Při výběru půjčky sledujte některé její parametry. Nesjednávejte půjčku hned u první banky a jednotlivé úvěry mezi sebou pečlivě porovnejte. Jestliže této problematice nerozumíte, vezměte si na pomoc finančního poradce nebo někoho z rodiny. Všímejte si nejen výše úroku, ale i roční procentní sazby nákladů (RPSN). Promítají se do ní všechny poplatky spojené s půjčkou. V neposlední řadě se poptejte na výši sankcí a úroku z prodlení a přečtěte si smluvní podmínky.

Půjčka pro invalidní důchodce

O půjčku mohou požádat také invalidní důchodci, neboť i oni pobírají každý měsíc důchod. Ten je pro banky a nebankovní společnosti zárukou toho, že invalidní důchodci mají stálý příjem a jsou schopni každý měsíc zaplatit splátku. Mějte však na paměti, že banky posuzují vaši bonitu a nahlížejí do vaší úvěrové historie. Nebankovní společnosti vám půjčí, i když máte záznam v registrech dlužníků. Ale bohužel opět za nevýhodných podmínek.Rychlé tipy:

Pokud ještě nevíte, komu co koupit na Vánoce, inspirujte se na stránkách www.vánoční-dárky-online.cz.

Půjčky České spořitelny jsou jedny z nejoblíbenějších bankovních půjček.

Chybí Vám peníze na nové auto nebo vybavení domácnosti? Žádejte ČSOB půjčku.

ERA půjčka – půjčka Poštovní spořitelny Vám pomůže zrealizovat Vaše nápady.

Potřebujete půjčit až 600 tisíc? Požádejte si o Expres půjčka GE Money.

Typy půjček
 • Bankovní půjčky
 • Nebankovní půjčky
 • SMS půjčka
 • Americká hypotéka
 • Půjčky bez potvrzení o příjmu
 • Konsolidace půjček
 • Půjčky na směnku
 • Půjčky od soukromých osob
 • Půjčky na ruku
 • Půjčky na op ihned a hotově
 • Půjčka do 10000
 • Půjčka ještě dnes
 • Půjčky do 24 hodin
 • Bankovní půjčky
Všechna práva vyhrazena © 2012 Půjčky-úvěry-přehledně.cz